Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni

W wyniku przeprowadzonej w bibliotece szkolnej akcji „Góra Grosza”, uzbierano kwotę 997,50zł. Najwięcej groszy uzbierała klasa 2b. Pieniądze zostały przesłane do „Towarzystwa Nasz Dom”. Towarzystwo to od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną, korepetycje , zajęcia dodatkowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców klas V-VI
2 marca 2023 r. - Sułkowice

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt klas V-VI
28 lutego 2023 r. - Sułkowice

W piątek 24 lutego 2023 r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie z podróżnikiem, Panem Samuelem Kempskim reprezentującym grupę trzask.pl. Opowiadał on o swojej wyprawie do Namibii. Zaprezentował materiał fotograficznym bogatym opisem słownym zawierającym informacje dotyczące klimatu, zwierząt i roślinności Namibii. Masa ciekawostek, sytuacji i przygód wśród mieszkańców Namibii pokazała jak dziwna i egzotyczna jest Afryka, a przywiezione pamiątki zachwyciły wszystkich.

Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców klas VII-VIII
24 lutego 2023 r. - Tokarnia

Drużyny dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni zajmując I miejsca – uzyskały awans do zawodów powiatowych.

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców klas VII-VIII
23 lutego 2023 r. - Sułkowice

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt klas VII-VIII
21 lutego 2023 r. - Sułkowice

Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – III miejsce

Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców klas VII-VIII
17 lutego 2023 r. - Tokarnia

Drużyny dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni zajmując I miejsca – uzyskały awans do zawodów powiatowych.

17 lutego 2023 roku uczniowie klas IV – VIII oglądali spektakl pt. „Środki stylistyczne w literaturze”, który zaprezentowali panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. Aktorzy przedstawili na wybranych fragmentach literatury wiedzę dotyczącą m.in. epitetów, porównań, metafory, personifikacji, alegorii i pytania retorycznego. Uczniowie brali aktywny udział w spektaklu.

Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1 w Tokarni dnia 16 lutego 2023 roku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Posłuchali na temat sytuacji międzynarodowej II Rzeczypospolitej, etosie żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Dowiedzieli się jaki ekwipunek i wyposażenie używano podczas kampanii wrześniowej. Ponadto obejrzeli repliki broni. Przedstawienie umożliwiło uczniom zaangażowanie się i głębsze przeżycie lekcji historii. A.Pasiowiec

Walentynki w bibliotece

14 lutego w bibliotece szkolnej miała miejsce akcja pt: „Randka w ciemno z książką”. Każdy chętny uczeń mógł wypożyczyć książkę niespodziankę na walentynkowy wieczór. Książki opakowane w papier z serduszkami budziły zainteresowanie i zachęcały do wzięcia udziału w akcji. Była to okazja, by sięgnąć po pozycję nieznanego autora i być może taką, której sami byśmy nie wybrali. Przygotowano 150 paczek i wszystkie książki zostały wypożyczone.

12 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił ks. Krzysztof Litwa. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli film o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Uczniowie klasy 6b pod opieką p. Anny Bobeł przygotowali akademię poświęconą życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia. Na zakończenie uroczystości odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły, przygotowany przez p. Jolantę Kiełtykę. Nagrody w konkursie ufundował Wójt Gminy Tokarnia p. Marek Kluska.

22 grudnia 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowała klasa 6a pod opieką p. Beaty Kiełbowicz. Na apelu zostały wręczone nagrody w konkursach: „Świąteczny Wystrój Klasy”, „ Najładniejsza Kartka Świąteczna”.

Powiatowy Turniej Piłki KoszykowejChłopców klas V-VI
15 grudnia 2022 r. - Lubień

Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt klas V-VI
14 grudnia 2022 r. - Lubień

6 grudnia 2022r- Mikołajki w naszej szkole

2 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Wieczór bajek, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-IV. W ramach spotkania dzieci obejrzały bajkę pt. Pierwsza gwiazdka, następnie udały się na poczęstunek. Zwieńczeniem wieczoru był występ absolwentów naszej szkoły, którzy pod opieką p. Beaty Kiełbowicz przygotowali spektakl teatralny- Smerfy.

Nasza szkoła realizuje program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.
Program Archipelag Skarbów porusza szeroki zakres tematów istotnych z punktu widzenia nastolatka. Jest zbudowany wokół kluczowych tematów dotyczących czasu dojrzewania. Odwołuje się do świata wartości opartego na pragnieniu trwałego szczęścia i prawdziwej miłości. Program wskazuje na istotną rolę przyjaźni w osiągnięciu omawianych celów poprzez wspieranie równomiernego rozwoju relacji między nastolatkami.

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców klas V-VI
17 listopada 2022 r. - Tokarnia

Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – II miejsce

W czwartek, 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy V a i V b wraz z wychowawcami.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców klas V-VI
4 listopada 2022 r. - Tokarnia

Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni I miejsce – awans do zawodów powiatowych.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców klas VII-VIII
28 października 2022 r. - Tokarnia

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego U10, U12, U14 w Lekkiej Atletyce
2 października 2022 r. - WKS Wawel Kraków

Maciej Zięba – III miejsce w woj. małopolskim w rzucie piłką palantową

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce
17 września 2022 r. - WKS Wawel Kraków

3. Ogólnopolski Memoriał Ireny Szewińskiej Dzieci
15 czerwca 2022 r. - Konopiska

21. Międzynarodowy Mityng Beskidianathletic
4 czerwca 2022 r. - Bielsko Biała

II RUNDA PARALEKKOATLETYCZNEGO GRAND PRIX POLSKI
Ogólnopolski Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce
3-5 czerwca 2022 r. - Kraków

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce
29 maja 2022 r. - Kraków

I RUNDA PARALEKKOATLETYCZNEGO GRAND PRIX POLSKI
Ogólnopolski Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce
27-29 maja 2022 r. - Tarnów

Wiktoria Żaba – III miejsce w biegu na 100 m.

W dniu 18 maja 2022 roku poczet sztandarowy naszej szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej wzięli udział w corocznej pielgrzymce szkół noszących imię kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze. Pielgrzymka była wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za wyniesienie na ołtarze Patrona naszych szkół.

„BĘDZIESZ MIŁOWAŁ” – to hasło tegorocznej pielgrzymki, słowa, które nasz patron często przytaczał, nawiązując do nadpalonego skrawka papieru, który został przywiany do jego stóp podczas modlitwy w Puszczy Kampinoskiej w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego.

Podczas pielgrzymki uczestniczyliśmy w Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego, braliśmy udział w spotkaniu z ks. dr Andrzejem Gałką – sędzią w procesie beatyfikacyjnym kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej oraz wysłuchaliśmy świadectwa siostry Nulli, której cudowne uzdrowienie przez przyczynę Prymasa Tysiąclecia zostało uznane przez komisję watykańską za cudowne i przyczyniło się do uznania Kardynała Stefana Wyszyńskiego za błogosławionego i wyniesienia go na ołtarze.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców - 17 maja 2022 r. - Myślenice

Drużyna Chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – III miejsce

Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne - 30 kwietnia 2022 r. - WKS Wawel Kraków

Wojewódzkie Biegi Przełajowe - 9 kwietnia 2022 r. - Trzebinia

1/2 Finał Wojewódzki Piłki Ręcznej Dziewcząt kl. V - VI
27 kwietnia 2022 r. - Dobczyce

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – III miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt kl. V - VI
17 marca 2022 r. - Dobczyce

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – I miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopoców kl. V - VI
15 marca 2022 r. - Dobczyce

Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce
12 marca 2022 r. - Rzeszów

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt kl. VII - VIII
10 marca 2022 r. - Dobczyce

Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców kl. VII - VIII
29 listopada 2021 r. - Myślenice

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – III miejsce

Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia p.n. Poznaj Polskę w wysokości 4 424,00 zł, w dniu 28.10.2021r. odbyła się wycieczka szkolna dla klas 1a, 1b i 3. Po sprawdzeniu przez Policję stanu technicznego autokaru uczniowie wyjechali o godz. 8.00 spod szkoły do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Uczniowie zwiedzali Sanktuarium, pomodlili się, a następnie autokarem przejechali na parking
w okolice Wawelu. Tam spotkali się z przewodnikami z Biura Usług Przewodnickich „Wędrowiec” z Krakowa i zostali podzieleni na 2 grupy. Zaopatrzeni w systemy słuchawkowe, rozpoczęli zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa:
• Wzgórze Wawelskie (dziedziniec Zamku Królewskiego, Smocza Jama, mury obronne, Smok Wawelski),
• Droga Królewska i Stare Miasto (ul. Kanonicza, ul. Grodzka, kościół św. Andrzeja, kościół św. Piotra i Pawła, ul Franciszkańska, Pałac Biskupi, okno papieskie. Collegium Maius, rynek główny – Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki, ołtarz Wita Stwosza).
Następnie uczniowie w restauracji na ulicy Sławkowskiej zjedli obiad i przeszli do Żywego Muzeum Obwarzanka na warsztaty, podczas których uczestniczyli w prelekcji dotyczącej historii krakowskich obwarzanków, zaplatali ciasto, które potem upiekli i degustowali. Po warsztatach uczniowie udali się autokarem w drogę powrotną do szkoły. Wycieczka zakończyła się około godz. 18.00.

Dziękujemy Pani sierż. sztab. Agnieszce Budzie - Zembol za przeprowadzenie 26 października 2021r. dla naszych najmłodszych uczniów prelekcji dotyczącej bezpiecznego zachowania się na drodze. Przedstawicielom PSB "Mrówka" dziękujemy za podarowanie dzieciom odblasków, które na pewno przydadzą się szczególnie w najbliższych miesiącach, kiedy szybko robi się ciemno.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia p.n. Poznaj Polskę
w wysokości 10 000 zł w dniach 25 - 26.10.2021r. odbyła się wycieczka dla uczniów klasy 5a, 5b i 6. Po sprawdzeniu przez Policję stanu technicznego autokaru, uczniowie wyjechali
o godz. 9.00 dnia 25.10.2021r. spod szkoły w kierunku Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie panoramy Krakowa z kopca Kraka, a następnie przejazd do Tyńca i zwiedzanie Opactwa Benedyktynów.
Następnie uczniowie zwiedzali w Krakowie Stare Miasto. Około godz. 17.00 zostali zakwaterowani w hotelu Novotel Kraków Centrum i zjedli obiadokolację. Na drugi dzień, po śniadaniu i wykwaterowaniu przejechali autokarem do Muzeum Lotnictwa i zwiedzali go z przewodnikiem. Potem zwiedzali Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
i przejechali autokarem do Wieliczki, gdzie zwiedzali Muzeum Żup Krakowskich.
Około godz. 16.30 udali się w drogę powrotną do szkoły w Tokarni.

Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych - 3. Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych
23 października 2021 r. - AWF Kraków

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Faustyna Romaniak – I miejsce
Izabela Romaniak – V miejsce
Konrad Jędrocha – V miejsce

W piątek 22 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I.

XXI Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Gustawa Grochala
20 października 2021 r. - Myślenice

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców kl. VII - VIII
12 października 2021 r. - Myślenice

W kategorii chłopców drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni – III miejsce

Mistrzostwa Województwa Ślaskiego U-12 w Lekkiej Atletyce
9 października 2021 r. - Ruda Śląska

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:
 1. Szymon Ziembla – skok w dal – III miejsce
 2. Szymon Ziembla – 60 m. – VII miejsce
 3. Faustyna Romaniak – skok w dal – III miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt kl. V - VI
5 października 2021 r. - Myślenice

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego U-12 i U-14 w Lekkiej Atletyce
2 października 2021 r. - Wawel Kraków

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:
 1. Szymon Ziembla – 600 m. – II miejsce – U-12
 2. Faustyna Romaniak – skok w dal – VI miejsce – U-12
 3. Faustyna Romaniak – 300 m. – VI miejsce – U-12
 4. Bartłomiej Leśniak – VII miejsce – 600 m. – U-14

Międzywojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne - 44. Memoriał Aleksandra Moroza
26 września 2021 r. - Kraków

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:
 1. Bartłomiej Leśniak – 100 m. – II miejsce
 2. Szymon Ziembla – 100 m. – III miejsce
 3. Bartłomiej Leśniak – 200 m. – III miejsce
 4. Izabela Romaniak – 100 m. – VI miejsce
 5. Izabela Romaniak – 200 m. – VII miejsce

Międzywojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne - 15. Memoriał Jana Larysza
19 września 2021 r. - Pszczyna

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:
 1. Bartłomiej Leśniak – 600 m. – II miejsce
 2. Szymon Ziembla – 600 m. – III miejsce
 3. Dawid Wnęk – 600 m. – V miejsce
 4. Izabela Romaniak – 1000 m. – VI miejsce

Międzywojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne "I ty możesz zostać Mistrzem"
4 września 2021 r. - AWF Kraków

Finał krajowy zawodów lekkoatletycznych LDK
28 - 29 czerwca 2021 - Sieradz

Faustyna Romaniak i Szymon Ziembla zostali powołani do 8 – osobowej kadry woj. małopolskiego na Mistrzostwa Polski U- 12 w Sieradzu.

2. Otwarty Puchar Krakowa w Lekkiej Atletyce -
13. Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki
18 czerwca 2021 - AWF Kraków

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli :

Faustyna Romaniak – I miejsce – 500 m. ( U 12)                                                                                                                                                                                     Szymon Ziembla – I miejsce – 500 m. (U 12)                                                                                                                                                                                            Jakub Mirek – II miejsce – 500 m. ( U 10)                                                                                                                                                                                                    Paulina Zięba – III miejsce – 500 m. ( U12)                                                                                                                                                                                                    Konrad Jędrocha – III miejsce – 500 m. ( U 10)                                                                                                                                                                                             Izabela Romaniak – IV miejsce – 600 m. ( U 14)                                                                                                                                                                                         Tomasz Leśniak – V miejsce – 500 m. ( U12)                                                                                                                                                                                           Paweł Dyrcz – V miejsce – 500 m. ( U10)

2. Ogólnopolski Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej
16 czerwca 2021 - Konopiska

Na zdjęciu mąż pani Ireny Szewińskiej pan Sławomir Janusz Szewiński z uczniami naszej szkoły – uczestnikami memoriału.

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Ziembla Szymon – II miejsce - 300 m. (U 12)

Romaniak Faustyna - III miejsce - 300 m. (U 12)
Romaniak Izabela - IV miejsce - 300 m. (U 14)

Wnęk Dawid - V miejsce - 300 m. ( U 12)

Leśniak Bartłomiej - VI miejsce - 300 m. (U 14)

Mirek Jakub - VIII miejsce - 300 m. ( U 12)

Leśniak Tomasz - IX miejsce - 300 m. (U 12)

Zuzanna Jantos została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego

„Polscy żołnierze w obronie wolnego świata1939 – 1940”!

W finale Zuzia zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Na zdjęciu Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak i Zuzanna Jantos kl.6a.

5. Otwarte Mistrzostwa Tarnowa w Lekkiej Atletyce - Sokołów Awards Competitions -
6 czerwca 2021 - Tarnów

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Romaniak Faustyna - II miejsce - 500 m. (U 12)

Romaniak Izabela - II miejsce - 600 m. (U 14)
Mirek Jakub – IV miejsce - 500 m. (U 12)

Leśniak Bartłomiej - V miejsce - 600 m. (U 14)
Leśniak Tomasz - V miejsce - 500 m. (U 12)

20. Międzynarodowy Mityng Beskidianathletic - 5 czerwca 2021 - Bielsko Biała

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Romaniak Izabela - VIII miejsce - 300 m. (U 14)

Leśniak Bartłomiej - VIII miejsce - 300 m. (U 14)

16. Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików w Lekkiej Atletyce i 7. Otwarte Mistrzostwa Krakowa Dzieci Młodszych i Starszych w Lekkiej Atletyce - 30 maja 2021 - AWF Kraków

Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Romaniak Faustyna - I miejsce - 300 m. (U 12)

Mirek Jakub – I miejsce - 300 m. (U 10) i II miejsce - 500 m. (U 10)

Jędrocha Konrad – IV miejsca - 300 m. i 500 m. (U 10)

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Wielobojach Lekkoatletycznych
22 maja 2021 r. – AWF Kraków

Krakowska pogoda w dniu 22 maja nie była zbyt przyjazna dla najmłodszych lekkoatletów. Najlepsze miejsca w zawodach zajęli:

Romaniak Faustyna - II miejsce

Leśniak Bartłomiej – VI miejsce

Romaniak Izabela – IX miejsce

Skip to content