Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni

Numer rachunku Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni 32 8591 0007 1231 0479 9575 0001

EnglishFrenchGermanItalianPolishSpanish

Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia p.n. Poznaj Polskę w wysokości 4 424,00 zł, w dniu 28.10.2021r. odbyła się wycieczka szkolna dla klas 1a, 1b i 3. Po sprawdzeniu przez Policję stanu technicznego autokaru uczniowie wyjechali o godz. 8.00 spod szkoły do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Uczniowie zwiedzali Sanktuarium, pomodlili się, a następnie autokarem przejechali na parking
w okolice Wawelu. Tam spotkali się z przewodnikami z Biura Usług Przewodnickich „Wędrowiec” z Krakowa i zostali podzieleni na 2 grupy. Zaopatrzeni w systemy słuchawkowe, rozpoczęli zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa:
• Wzgórze Wawelskie (dziedziniec Zamku Królewskiego, Smocza Jama, mury obronne, Smok Wawelski),
• Droga Królewska i Stare Miasto (ul. Kanonicza, ul. Grodzka, kościół św. Andrzeja, kościół św. Piotra i Pawła, ul Franciszkańska, Pałac Biskupi, okno papieskie. Collegium Maius, rynek główny – Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki, ołtarz Wita Stwosza).
Następnie uczniowie w restauracji na ulicy Sławkowskiej zjedli obiad i przeszli do Żywego Muzeum Obwarzanka na warsztaty, podczas których uczestniczyli w prelekcji dotyczącej historii krakowskich obwarzanków, zaplatali ciasto, które potem upiekli i degustowali. Po warsztatach uczniowie udali się autokarem w drogę powrotną do szkoły. Wycieczka zakończyła się około godz. 18.00.

w wysokości 10 000 zł w dniach 25 - 26.10.2021r. odbyła się wycieczka dla uczniów klasy 5a, 5b i 6. Po sprawdzeniu przez Policję stanu technicznego autokaru, uczniowie wyjechali
o godz. 9.00 dnia 25.10.2021r. spod szkoły w kierunku Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie panoramy Krakowa z kopca Kraka, a następnie przejazd do Tyńca i zwiedzanie Opactwa Benedyktynów.
Następnie uczniowie zwiedzali w Krakowie Stare Miasto. Około godz. 17.00 zostali zakwaterowani w hotelu Novotel Kraków Centrum i zjedli obiadokolację. Na drugi dzień, po śniadaniu i wykwaterowaniu przejechali autokarem do Muzeum Lotnictwa i zwiedzali go z przewodnikiem. Potem zwiedzali Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
i przejechali autokarem do Wieliczki, gdzie zwiedzali Muzeum Żup Krakowskich.
Około godz. 16.30 udali się w drogę powrotną do szkoły w Tokarni.

W ramach projektu „Posiłek w szkole i w domu”, dofinansowanego ze środków budżetu państwa w 2020 roku wymalowano stołówkę, zakupiono m.in.: piec konwekcyjno – parowy, zmywarkę uniwersalną z funkcją wyparzania, automatyczne uzdatniacze wody, taborety gazowe, patelnię elektryczną, kuchnię 4 – palnikową z piekarnikiem konwekcyjnym, mikser uniwersalny, maszynkę do mielenia mięsa, mikser ręczny, szafę chłodniczą, stoły przyścienne, szafę wiszącą, sztućce, talerze, kubki, garnki, wazy, pojemniki gastronomiczne, wannę przecedzakową, chochle, patelnie, regał, miski, noże i inne przyrządy kuchenne oraz stoliki i krzesła do jadalni.